منابع کنکور ارشد مدیریت 1399؛ بخش ششم؛ دروس تخصصی گرایش دولتی و مالی

منابع کنکور ارشد مدیریت 1399؛ بخش پنجم؛ بازاریابی و کارآفرینی
آگوست 3, 2019
منابع دروس تخصصي گرايش هاي مختلف دكتري مديريت
آگوست 26, 2019

دروس تخصصی مدیریت دولتی در کنکور ارشد مدیریت

با توجه به تعداد داوطلبین این گرایش در مقایسه با سایر گرایشهای کنکور ارشد مدیریت، کتابهای دروس تخصصی آن دیرتر  ویرایش و تجدید چاپ می­شود. بنابراین شاید منابع جدیدی که می بینید مربوط به 2 تا 3 سال قبل هم باشند!

مالیه و بودجه؛ 15 سوال با ضریب 3 در گرایش مدیریت دولتی

از جهاتی با درس اقتصاد کلان نزدیک است. بنابراین اقتصاد را از مطالعه تان حذف نکنید. در حالت کلی این درس از دو بخش مجزای مالیه عمومی و بودجه ریزی تشکیل شده که منابع مجزایی دارند. پیشنهاد ما به شما کتاب جدید مدرسان شریف است. این کتاب هر دو بخش مالیه و یودجه را پوشش میده. با اینحال برای یک داوطلب جدی کنکور ارشد مدیریت لازمست تا حتما بخش بودجه را از کتاب بودجه ریزی دولتی دکتر مقیمی نیز دنبال کند.

منابع انسانی؛ 15 سوال با ضریب 3 در گرایشهای مدیریت دولتی و منابع انسانی

مطالعه کتاب دکتر سعادت پیش نیاز ورود به این درس است ولی قطعا کافی نیست. کتاب مدیریت منابع انسانی (تئوریها و کاربردها) از دکتر آرین قلی پور نیز برای تکمیل مطالعه ضروری است. به دوستانی که بسیار جدی این گرایش را دنبال می کنند مطالعه یک کتاب جامع (کتاب دکتر طالقانی) و در کنار آن کتاب مبانی مدیریت منابع انسانی گری دسلر را پیشنهاد می کنم. توصیه نهایی اینکه فقط به قصد گرایش منابع انسانی در کنکور شرکت نکنید. زیرا ظرفیتهای این گرایش پایین است و بدلیل دروس مشترک گاها داوطلبین سایر گرایش ترجیح میدهند از فرصت قبولی بهتر با استفاده از رتبه در این گرایش در مقایسه با قبولی بدتر در گرایش مد نظر خود استفاده کنند.

دروس تخصصی گرایش مالی در کنکور ارشد مدیریت

مدیریت مالی؛ مدیریت سرمایه گذاری؛ حسابداری مالی و صنعتی؛ هر کدام 15 تست با ضریب 4

اولا گرایش مالی با توجه به ظرفیتها رقابتی­ ترین گرایش در مجموعه مدیریت است. اگر توان وقت گذاشتن زیاد و سر و کله زدن با دروس را ندارید و یا به دنبال قبولی حداقلی در ارشد هستید این گرایش را انتخاب نکنید. با توجه به ضریب بالای دروس تخصصی گرایش، داوطلب رشته مالی باید حداقل دو سوم زمان خود را به این دروس اختصاص دهد.

برای مدیریت مالی از کتاب دکتر تهرانی یا کتاب آقای مناجاتی استفاده کنید. اگر ضعف در فهم مفاهیم احساس می کنید از کتاب مدیریت مالی نوین پی نوو برطرف کنید و نهایتا با مجموعه 2000 تست تمرین و مهارت ورزی کنید. برای سرمایه گذاری از کتاب آقای گرجی­آرا استفاده کنید. مجددا 2000 تست سرمایه گذاری هم کتاب خوبی برای تمرین و تست زنی است. برای حسابداری مالی هم از کتاب آقای نوروش و کرمی؛ مروری جامع بر حسابداری مالی و صنعتی استفاده کنید.. از زدن تست های کنکور ارشد حسابداری برای این درس پرهیز کنید که تا حدی متفاوتند. نیازی به کتابهای رشته حسابداری هم نیست.

ضمنا بدانید معمولا ده سوال از حسابداری مالی و 5 سوال از حسابداری صنعتی طرح می­شود. نهایتا به داوطلبین گرایش مالی پیشنهاد می کنم از بین دروس وقت گیر ضریب دو، روی یک درس سرمایه گذاری کنند و تمرکز زیادی روی دروس ضریب 4و بعد از آن دروس ضریب 3 داشته باشند. قطعا پر بازده ترین درس ضریب 2، مدیریت اسلامی همراه با شرکت در دوره آنلاین مدیریت اسلامی است که درصد بالا را با کمترین زمان بدنبال دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *