در باب تعویق کنکور دکتری مدیریت 99

نمونه کارنامه کارشناسی ارشد مدیریت مالی – 1398
مارس 2, 2020
منابع پیشنهادی کارشناسی ارشد مدیریت 1402– بخش اول؛ زبان تخصصی مدیریت و زبان عمومی
جولای 7, 2022

به نظرم داوطلبین دکتری مدیریت سه دسته اند

دسته اول؛

داوطلبینی که فرصت مطالعه کافی برای کنکور دکتری مدیریت نداشتند. تکلیفشون مشخصه و حداقل یک ماه برای مطالعه بیشتر وقت دارند. این دسته میتونند درس جدید اضافه کنند و یا فصول بیشتری از دروس مطالعه شده را بخوانند. بهتره از دروس ضریب بالا بخونید و به نظرم خیلی درگیر امادگی مراحل بعد و مصاحبه نشید. از بین دروس هم همیشه باید درسی را انتخاب کنید که براتون راحت تره چون درصد اعلامی دروس تخصصی یکجا اعلام میشه و معلوم نیست چه درسی را زدید (هر چند داوطلب دکتری باید در دروس تخصصی گرایشش قوی باشه ولی دو ماه مونده به کنکور وقت کنکوری خوندن هست نه جبران مافات).

دسته دوم؛

داوطلبینی که مطالعه نسبی داشتند و تقریبا آماده کنکور دکتری مدیریت بودند. در درجه اول باید فکر تثبیت مطالعات قبلی و استفاده حداکثری از آنها و تثبیت باشند. اگر دروس محدودی را انتخاب کردید شاید فرصت مطالعه یک درس جدید ایجاد شده باشه و اگر دروس مختلف را خواندید الان فرصت دارید شاید با مطالعه یک کتاب بیشتر و یا مرور عمیق تر، به مطالعه قبلی خود اضافه کنید. اگر در دروس تخصصی خوب پیش رفتید. شاید مباحثی از دروس عمومی مانند استعداد و یا اگر برنامه ازمون زبان در بهار داشتید، میتوانید مطالعه این درس را برای استفاده در کنکور و ازمون کلید بزنید. در هر صورت بهتره تمرکزتون روی کنکور باشه تا مراحل بعدی. مطالعه مباحث جدید نهایتا باید تا سی درصد زمان شما را بگیرد.

دسته سوم؛

داوطلبینی که آمادگی تقریبا کامل داشتند. اول از همه تثبیت آمادگی خصوصا با زدن تست های متنوع و در کنار مرور مطالب و خلاصه ها. این دسته به نظرم میتونند خصوصا برای مراحل بعد هم به فکر باشند خصوصا ازمون زبان. معتقد نیستم برای سوالات علمی مصاحبه تلاش کنید چون مبنای انتخاب دانشجو نیست و استادی با دو تا سوال علمی در مورد داوطلب تصمیم نمیگیره. اگه ساعت مطالعه تون کمتر میشه نگران نباشید و طبیعی هست و حفظ امادگی، زمان و تلاش کمتری میخواد. حواستون باشه به بهانه زمان بیشتر درگیر مباحث جانبی دروس نشید و از مباحث اصلی غافل بشید. به نظرم نهایتا ده درصد زمان را برای مباحث یا فصول جدید مرتبط با آزمون دکتری مدیریت بگذارید. مرور و تثبیت مهمتر هست.
✅موفق باشید/ احسانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *